| شنبه 23 تیر 1403
همه چی دی ال | دانلود و تماشای آنلاین فیلم و سریال
پزشکی
صفحه اصلی / پزشکی

تداخل دارویی شربت برونسبانشرایط نگه داری از شربت برونسبانشربت برونسبانشربت برونسبان چیست؟عوارض شربت برونسبانکاربرد و موارد مصرف شربت برونسانگیاه عشقه و خواص دارویی آنماده موثره موجود در شربت برونسبانمقدار و نحوه مصرف شربت برونسبانمکانیسم اثر شربت برونسبانهشدار مصرف شربت برونسبان

شربت گیاهی برونسبان یک محصول خلط آور و ضد سرفه است که در ترکیبات آن از عصاره خشک برگ پیچک (عشقه) (Hedera helix)، استفاده شده‌ است. این شربت گیاهی به بهبود التهاب حاد مجاری تنفسی که با سرفه و درمان بیماری‌های التهابی مزمن برونشیال، کمک می کند. در ادامه این مقاله سلام دنیا می توانید با موارد مصرف، نحوه مصرف، ترکیبات، عوارض دارویی و قیمت شربت گیاهی برونسبان آشنا شوید.

شربت گیاهی برونسبان برای چیست
برونسبان، نام شربت گیاهی است که به دلیل داشتن ترکیبات گیاهی علاوه بر بزرگسالان برای کودکان و نوزادان هم قابل استفاده است. این شربت گیاهی خلط آور و ضد سرفه است و با آبکی کردن موکوس به کاهش سرفه های تشنجی کمک می کند و در نهایت سرفه را تکسین می دهد. این دارو گیاهی برای درمان بیماری های رایج برونشیت، نفس های کوتاه، سوزش گلو و سرفه های رنج آور و دردناک و پاکسازی مجاری تنفسی استفاده می شود. فواید مصرف شربت گیاهی برونسبان در قسمت زیر آورده شده است:

فواید مصرف شربت گیاهی برونسبان
این شربت گیاهی به علت ترکیبات ساپونینی موجود در گیاه عشقه از ایجاد مخاط غلیظ در مجاری تنفسی ممانعت می کند.
در تسکین سرفه های حاد و تشنجی با رقیق کردن موکوس موثر است.
به درمان برونشیت و التهاب حاد تنفسی همراه با سرفه کمک می کند.
به بهبود عملکرد شش ها و تسهیل تنفس در افراد مبتلا به آسم کمک می کند.
اثرات سریع تر در التیام التهاب گلو و کاهش شدت و دفعات سرفه در بین مکمل های ضد سرفه دارد.
شربت سرفه برونسبان به دلیل داشتن ترکیبات گیاهی برای کودکان و بزرگسال مناسب است.
موارد مصرف شربت ضد سرفه برونسبان
کمک به درمان سرفه
درمان التهاب حاد تنفسی همراه با سرفه
کنترل آسم و التهاب ریه
کاهش تحریکات گلو، سرفه خشک و برونشیت
درمان برونشیت حاد
خلط آور
درمان گلو درد و سرما خوردگی
دارای خواص ضد میکروبی، ضد ویروسی و ضد التهابی
شربت برونسبان برای نوزاد
همانطور که در قسمت بالا هم گفته شد شربت برونسبان برای سنین کودکان هم قابل استفاده است و به درمان سرفه کمک می کند. البته مصرف این دارو با تجویز پزشک مجاز است و مقدار مصرف در نوزادان زیر 1 سال و کودکان بین 1 تا 5 سال؛ 2٫5 میلی‌لیتر سه بار در روز تعیین شده است. با این وجود مقدار مصرف تجویز شده پزشک را به کودک خود بدهید.

شربت برونسبان برای کودکان
شربت برونسبان برای درمان ملایم و درعین‌حال مؤثر برای کودکانی است که به بیماری‌های تنفسی مبتلا هستند. همان‌طور که در قسمت بالا هم گفته شد ترکیبات گیاهی این محصول شامل گیاه پیچک است،به همین دلیل این شربت یک درمان طبیعی برای تسکین علائمی همانند سرفه و التهاب تنفسی برای کودک فراهم می کند.در ادامه مقدار مصرف شربت برونسبان برای کودکان بر اساس سن آنها را ارائه خواهیم کرد، با این حال توصیه می کنیم که برای داشتن یک درمان ایمن و موثر برای دریافت دوز دقیق با یک متخصص اطفال مشورت کنید.

کودکان بین 1 تا 5 سال: 2٫5 میلی‌لیتر سه بار در روز
کودکان بین شش تا دوازده سال: 5 میلی‌لیتری سه بار در روز

 • اشتراک گذاری

همزمان با مسواک زدن، احتمالاً هر روز صورت خود را نیز می شویید. از بین بردن کثیفی، آلودگی و آرایشی که روی لایه بیرونی پوست شما نشسته است به تمیز و شفاف نگه داشتن صورت شما کمک می کند.و اگر آکنه دارید، ممکن است تعجب کنید که آیا پاک کننده ای که استفاده می کنید برای شما مناسب است یا خیر. آیا واقعاً هر گونه آلاینده یا باکتری را از بین می برد؟ آیا باید از شستشوی صورت لایه بردار استفاده کنید؟ یا یکی که دارویی است؟ از جوش‌های سر سفید گرفته تا جوش‌های سر سیاه، جوش‌ها و برآمدگی‌هایی که روی صورت‌ مان با آن‌ها مواجه می‌شویم می‌تواند به سختی مهار شود. خب، وقتی نوبت به انتخاب بهترین شوینده صورت می‌رسد، باید بدانید چه نوع شوینده ای مناسب پوست چرب و جوش دار است. ما در این مطلب سلام دنیا برای انتخاب شوینده مناسب پوست چرب و جوش دار به شما کمک خواهیم کرد، لطفا تا پایان همراه ما باشید.

اهمیت شناخت انواع جوش
انواع مختلفی از جوش وجود دارد، و دانستن نوع آن می تواند به تعیین نوع درمان - از جمله انتخاب بهترین شستشوی صورت - برای شما کمک کند. انواع آکنه عبارت اند از:
آکنه قارچی: این زمانی اتفاق می‌افتد که مخمر در فولیکول‌های مو انباشته می‌شود، آکنه قارچی معمولاً خارش‌دار و ملتهب است.
آکنه کیستیک: هنگامی که آکنه کیستیک دارید، جوش‌ها و ندول‌های عمیق و پر از چرک خواهید داشت که می‌تواند باعث ایجاد اسکار شود.
آکنه هورمونی: آکنه هورمونی زمانی اتفاق می افتد که سبوم بیش از حد تولید شود که منافذ شما را مسدود می کند.
آکنه ندولار: آکنه ندولار شکل شدیدی از آکنه است که باعث ایجاد جوش در سطح پوست شما و همچنین توده های حساس و ندولار زیر پوست شما می شود.شوینده مناسب پوست چرب و جوش دار
1. بهترین مواد در شوینده برای مبارزه با جوش
وقتی صحبت از مبارزه با آکنه می شود، چند ماده کلیدی وجود دارد که دکتر بیکر می گوید باید در مراقبت از پوست خود به دنبال آنها باشید.او می افزاید: «این مواد زمانی که در مورد آکنه صحبت می کنید مهم هستند، زیرا باید چربی ها و باکتری هایی را که روی پوست شما نشسته اند کاهش دهید.

بنزوئیل پراکسید: این ماده که معمولا در شوینده های صورت برای مبارزه با جوش یافت می شود، دارای قدرت های متفاوتی است. بنزوئیل پراکسید جزء شماره 1 برای مبارزه با جوش است. دکتر بیکر توضیح می دهد که می تواند با باکتری ها مبارزه کند، با مسدود شدن منافذ مبارزه می کند و اثر ضد التهابی دارد، به این معنی که قرمزی، تورم و درد را کاهش می دهد. "بالاترین استحکام موجود 10٪ است، اما می توانید محصولاتی با قدرت کمتر از 2.5٪ نیز پیدا کنید."
سالیسیلیک اسید: معمولاً می‌توانید سالیسیلیک اسید 2 درصد را در شوینده‌های صورت برای آکنه پیدا کنید. دکتر بیکر خاطرنشان می کند: «سالیسیلیک اسید برای پوست های حساس تر است که به راحتی خشک می شوند. این ماده به التهاب کمک می کند و جوش ها را خشک می کند.
بهترین مواد در شوینده برای مبارزه با جوش

اکثر محصولات معمولاً دارای یک ماده هستند یا بنزوئیل پراکسید یا اسید سالیسیلیک - نه هر دو. و ممکن است مواد دیگری مانند چای سبز یا روغن درخت چای را با هدف افزودن فواید اضافی مانند تسکین پوست یا آرام کردن قرمزی در شوینده صورت مشاهده کنید. دکتر بیکر می گوید: «برخی مواد دیگر ممکن است خواصی مانند مبارزه با التهاب داشته باشند. "اما باید مراقب باشید تا مطمئن شوید که هر گونه مواد افزوده شده پوست شما را تحریک نمی کند.

موادی که باید هنگام انتخاب شوینده صورت اجتناب کنید
شما باید از استفاده از شوینده هایی که حاوی مواد لایه بردار خشن هستند خودداری کنید.دکتر بیکر هشدار می دهد: "اگر بیش از حد لایه برداری کنید، پوست خشک و تحریک شده ای خواهید داشت که می تواند آکنه شما را بدتر کند." او همچنین هشدار می دهد که اگر با آکنه دست و پنجه نرم می کنید، از استفاده از محصولات حاوی مواد ضد پیری استفاده نکنید.

او ادامه می دهد: "بیشتر محصولات ضد پیری می توانند پوست را تحریک کنند." "مواد تشکیلاتی مانند رتینول می تواند بیش از حد پوست را تحریک کند." و از شوینده‌های آکنه‌ای که از سولفات‌ها استفاده می‌کنند دوری کنید، زیرا با از بین بردن چربی‌ها یا چربی‌های سالم پوست شما را خشک می‌کنند. محصولات غیر کومدون زا را انتخاب کنید که منافذ شما را مسدود نکنند.
نحوه شستشوی صورت جوش دار
اگر آکنه دارید، باید دو بار در روز صورت خود را بشویید، صبح و شب.دکتر بیکر می گوید: «نیازی به تمیز کردن بیش از دو بار در روز نیست. "اگر این کار را به دفعات انجام دهید، فقط پوست خود را از چربی پاک می کنید."و پاکسازی صورت با شوینده صورت ضد آکنه آسان است و باید جز اصلی روتین مراقبت از پوست شما باشد.برای شستن صورت با شوینده مراحل زیر را دنبال کنید:

فقط با استفاده از انگشتان دست ماده شوینده صورت را روی پوست مرطوب بمالید.
به آرامی ماساژ دهید، از مالیدن بیش از حد پوست خودداری کنید.
سپس با آب گرم بشویید و صورت خود را با یک حوله نرم و تمیز خشک کنید.
او می‌گوید: «لازم نیست صورتتان را برای مدت طولانی بشویید، زیرا مقداری باقیمانده روی پوست باقی می‌ماند که به درمان آکنه کمک می‌کند.»

 • اشتراک گذاری

سرطان پروستات, سرطان پروستات بدخیم, سرطان پروستات خوش خیم, دلایل سرطان پروستات, خودارضایی و سرطان پروستات, علائم سرطان پروستات در جوانان, درمان سرطان پروستات, درمان سرطان پروستات در طب سنتی, درمان سرطان پروستات با داروی گیاهی, عکس پروستات, علائم پروستات 
موارد ابتلا به سرطان پروستات در سراسر جهان تا سال ۲۰۴۰ دو برابر می‌شود
۱۴۰۳/۱/۱۸

مطالعات حاکی ازآن است که تعداد مردان مبتلا به سرطان پروستات در سراسر جهان تا سال ۲۰۴۰ میلادی دو برابر می‌شود و به رقم ۲.۹ میلیون نفر در سال می‌رسد؛ پیش‌بینی می‌شود که مرگ و میر سالانه ناشی از این بیماری نیز ۸۵ درصد افزایش یابد.

سرطان پروستات در حال حاضر یکی از علل اصلی مرگ و میر و ناتوانی مردان همچنین شایع‌ترین نوع سرطان مردانه در بیش از ۱۰۰ کشور جهان است. یورونیوز

برای دسترسی سریع به محتوای متن از لینکهای زیر استفاده کنید:

سرطان پروستات بدخیم
سرطان پروستات خوش خیم
دلایل سرطان پروستات
خودارضایی و سرطان پروستات
علائم سرطان پروستات در جوانان
درمان سرطان پروستات
درمان سرطان پروستات در طب سنتی
درمان سرطان پروستات با داروی گیاهی
سرطان پروستات بدخیم
زمانى که سلول هاى پروستات به صورت غیر طبیعی و بدخیم رشد کنند، باعث ایجاد تومور یا سرطان پروستات مى شوند.

این سرطان می تواند به سایر نقاط بدن گسترش یابد.

در این موارد، به دلیل اینکه شروع سرطان از سلول های پروستات بوده است، هم چنان سرطان پروستات نامیده می شود.

سرطان پروستات ممکن است در بسیاری از مردان هیچ‌گونه علامت خاصی نداشته باشد.

در مواردی مشکل در دفع ادرار و وجود خون در ادرار از علا‌ئم آن است.

سرطان پروستات, سرطان پروستات بدخیم, سرطان پروستات خوش خیم, دلایل سرطان پروستات, خودارضایی و سرطان پروستات, علائم سرطان پروستات در جوانان, درمان سرطان پروستات, درمان سرطان پروستات در طب سنتی, درمان سرطان پروستات با داروی گیاهی, عکس پروستات, علائم پروستات
سرطان پروستات بدخیم

برخی از علائم عمومی آن عبارتند از:
ضعف
خستگی
کاهش وزن
دیگر علائم سرطان پروستات بدخیم بر اساس محل گسترش و بزرگی غده عبارت‌اند از:

گسترش سرطان در بافت‌های استخوان، باعث درد و شکستگی استخوان می‌شود.

گسترش سرطان در کبد موجب ورم شکمی، زردی پوست، زردی چشم‌ها یا به‌ اصطلاح یرقان می‌شود.

نفس‌تنگی و درد در ناحیه قفسه سینه از علائم پیشرفت سرطان در ریه است.

سرطان در سر باعث سردرد، سرگیجه و بیهوشی می‌شود.

سرطان پروستات خوش خیم
در بسیاری موارد، پروستات خوش خیم است یعنی از تشخیص تا درمان، راه زیادی نیست.

سرطان پروستات, سرطان پروستات بدخیم, سرطان پروستات خوش خیم, دلایل سرطان پروستات, خودارضایی و سرطان پروستات, علائم سرطان پروستات در جوانان, درمان سرطان پروستات, درمان سرطان پروستات در طب سنتی, درمان سرطان پروستات با داروی گیاهی, عکس پروستات, علائم پروستات
سرطان پروستات خوش خیم

بعضی موارد پروستات خوش خیم می تواند با بروز دانه گردو بزرگ تری در زیر مثانه باشد که سبب تب، التهاب و عفونت می شود.

این نوع خوش خیم را BPH-Benign Prostatic Hyperplasia می گویند که با درمان دارویی رفع می شود.

دلایل سرطان پروستات
سن و سال
افزایش سن اصلی ترین عامل افزایش دهنده خطر ابتلا به سرطان پروستات است.

بیش از سه چهارم موارد ابتلا به سرطان پروستات، در آقایان بالای ۶۵ سال دیده می شود.

عوامل ژنتیکی
آقایانی که نزدیکان درجه یک آنها، مانند پدر یا برادر قربانی سرطان پروستات بوده اند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند.

نتایج پژوهش ها نشان می دهد که خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردانی که سابقه ی خانوادگی این بیماری را دارند، به میزان ۲ تا ۵ برابر بیشتر است.

سرطان پروستات, سرطان پروستات بدخیم, سرطان پروستات خوش خیم, دلایل سرطان پروستات, خودارضایی و سرطان پروستات, علائم سرطان پروستات در جوانان, درمان سرطان پروستات, درمان سرطان پروستات در طب سنتی, درمان سرطان پروستات با داروی گیاهی, عکس پروستات, علائم پروستات
دلایل سرطان پروستات

عوامل نژادی
بررسی های انجام شده روی مردهای آمریکایی نشان می دهد که خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردهای سیاه پوست بیشتر است.

با این حال میزان ابتلا به این سرطان در بین مردهای آفریقایی و ژاپنی که به آمریکا مهاجرت نکرده اند پایین تر است.

به نظر می رسد که تغییر عادات غذایی (مانند مصرف مواد غذایی پر چرب)، مصرف دخانیات یا قرار گرفتن در معرض برخی مواد آلاینده محیطی (مثل کادمیوم) باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات می شود.

توجه داشته باشید که بی تحرکی، نداشتن فعالیت بدنی و چاقی مفرط تاثیر زیادی در افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات دارند

مواد غذایی نامناسب
داشتن یک برنامه ی غذایی سرشار از چربی می تواند باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات شود.

چربی های حیوانی جزو چربی های پرخطر محسوب می شوند.

نتایج ۱۱ پژوهش انجام شده نشان می دهد که داشتن برنامه غذایی سرشار از کلسیم و قند کم باعث کاهش خطر ابتلا به این سرطان می شود.

سابقه ی وازکتومی
نتایج برخی پژوهش ها نشان می دهد که انجام دادن وازکتومی در سنین جوانی می تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش دهد.

همچنین بخوانید:  این ۴ خوراکی‌ برای کلیه ‌ها مضرند! / خوراکی های مضر برای کلیه
البته محققان هنوز به نتایج قطعی در خصوص ارتباط بین وازکتومی و افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات نرسیده اند.

میزان هورمون های جنسی
میزان بالای هورمون های جنسی مردانه که آندروژن نامیده می شوند، باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات در برخی آقایان می شود.

توده ی بدنی بالا و بی تحرکی
نتایج پژوهش های متعدد نشان می دهد خطر ابتلا به سرطان پروستات در بین افرادی که شاخص توده ی بدنی بالایی دارند بیشتر است.

توجه داشته باشید که بی تحرکی، نداشتن فعالیت بدنی و چاقی مفرط تاثیر زیادی در افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات دارند.

دانستنی های کلی
تا کنون نتایج پژوهش ها، ارتباطی بین استرس و افزایش خطر ابتلا به این سرطان را به اثبات نرسانده اند.

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما باید بدانید که قرار گرفتن در معرض نور خورشید تاثیر مثبتی در پیشگیری از ابتلا به این بیماری دارد.

نتایج پژوهش ها نشان می دهد مردهایی که بیشتر در معرض نور خورشید بوده اند، حدود پنج سال دیرتر به این نوع سرطان مبتلا شده اند.

توجه داشته باشید که قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث افزایش جذب ویتامین D می شود که تاثیر زیادی در پیشگیری از سرطان پروستات دارد.

خودارضایی و سرطان پروستات
خود ارضایی مکرر در مردان جوان با ریسک بالاتری از ابتلا به سرطان پروستات ارتباط دارد .

سرطان پروستات, سرطان پروستات بدخیم, سرطان پروستات خوش خیم, دلایل سرطان پروستات, خودارضایی و سرطان پروستات, علائم سرطان پروستات در جوانان, درمان سرطان پروستات, درمان سرطان پروستات در طب سنتی, درمان سرطان پروستات با داروی گیاهی, عکس پروستات, علائم پروستات
خودارضایی و سرطان پروستات

مردانی که میزان فعالیت جنسی آن‌ها در سنین ۲۰ و ۳۰ سالگی بالا است، خصوصا اگر میزان خودارضایی آن‌ها هم زیاد باشد، خطر سرطان پروستات در آن‌ها بیشتر است

علائم سرطان پروستات در جوانان
شایع ترین علائم سرطان پروستات عبارتند از:

مشکل در شروع و توقف ادرار

تکرر ادرار

درد هنگام ادرار کردن

سرطان پروستات, سرطان پروستات بدخیم, سرطان پروستات خوش خیم, دلایل سرطان پروستات, خودارضایی و سرطان پروستات, علائم سرطان پروستات در جوانان, درمان سرطان پروستات, درمان سرطان پروستات در طب سنتی, درمان سرطان پروستات با داروی گیاهی, عکس پروستات, علائم پروستات
علائم سرطان پروستات در جوانان

کاهش ادرار و احساس پر بودن مثانه بعد از ادرار کردن

در مردان مسن، ممکن است این علائم وجود داشته باشند بدون اینکه شخص مبتلا به سرطان پروستات باشد.

با این حال، در مردان جوان، این علائم نگران کننده اند، به خصوص اگر به تدریج بدتر شوند.

همچنین بعضی از مردان جوان ممکن است در حین یا بعد از انزال درد داشته باشند، اگر هر یک از این علائم وجود داشته باشد بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

درمان سرطان پروستات
درمان سرطان پروستات به شیوه پرتو درمانی
پرتودرمانی از انرژی سطح بالا برای کشتن سلول های سرطانی استفاده می کند.

روش پرتو درمانی در درمان سرطان پروستات می تواند به منظور دست یابی به هدف مورد نظر، به دو روش انجام شود:

تابشی که از بیرون به بدن تابیده می شود (تابش پرتو خارجی):
دراین روش درمان سرطان پروستات شما بر روی یک میز دراز می کشید و درحالی که یک دستگاه در اطراف بدنتان حرکت می کند، پرتو های پرانرژی همچون پرتو X یا پروتون را به سمت پروستات سرطانی می تاباند

سرطان پروستات, سرطان پروستات بدخیم, سرطان پروستات خوش خیم, دلایل سرطان پروستات, خودارضایی و سرطان پروستات, علائم سرطان پروستات در جوانان, درمان سرطان پروستات, درمان سرطان پروستات در طب سنتی, درمان سرطان پروستات با داروی گیاهی, عکس پروستات, علائم پروستات
درمان سرطان پروستات

درمان با این روش معمولا ۵ بار در هفته و به مدت چند هفته بطول خواهد انجامید.

منبع تابش در داخل بدنتان جای گذاری می گردد (براکی تراپی):
براکی تراپی شامل جای گذاری تعداد زیادی دانه ی پرتوزای برنجی شکل در داخل بافت پروستات است.

دانه های رادیواکتیو دوز پایینی از پرتو ها را در طول یک مدت زمان طولانی رها می کنند.

پزشک شما با استفاده از سوزن های ویژه هدایت شده به وسیله تصاویر سونوگرافی، دانه های رادیو اکتیو را در پروستات تان قرار می دهد.

بعد از مدتی تابش این دانه های تعبیه شده در نهایت قطع می شود و نیاز به در آوردن آن ها نیست.

اثرات جانبی پرتو درمانی می تواند شامل ادرار دردناک، تکرر ادرار و احساس فوریت در ادرار و یا علایم گوارشی همچون ؛ مدفوع شل یا درد در هنگام دفع مدفوع باشد.

اختلال در نعوظ نیز ممکن است رخ دهد.

درمان سرطان پروستات توسط هورمون درمانی
اساس این درمان سرطان پروستات جلوگیری از تولید هورمون مردانه ی تستوسترون توسط بدن است.

هورمون تستوسترون باعث رشد سلول های سرطانی پروستات در بدن می شود.

قطع تاثیر این هورمون باعث مرگ سلول های سرطانی یا کاهش سرعت رشد آن می گردد.

روش های هورمون درمانی شامل:
داروهایی که از تولید تستوسترون در بدن جلوگیری می کنند: هورمون هایی که با عنوان هورمون آزاد کننده جسم زرد شناخته می شوند آنتاگونیست هایی هستند که از رسیدن پیام هورمون های مغزی به بیضه به منظور ساخت تستوسترون ممانعت به عمل می آورند.

داروهای که به طور معمول در این نوع از هورمون درمانی استفاده می شوند شامل: لیوپرولید(لوپرون،الیگارد) ، گوسرلین(زولادکس) ، تریپتورلین(ترلستار) و هیسترلین(ونتاز) هستند.

البته بعضی داروها همچون کتوکونازول و ابی راتراون(زای تیگا) ممکن است استفاده گردند.

داروهایی که با مسدود کردن گیرنده تستوسترون در سلول ها مانع از رسیدن آن به سلول های سرطانی میشوند: داروهایی که با عنوان ضد آندروژن شناخته می شوند از دسترسی پیدا کردن سلول های سرطانی به تستوسترون جلوگیری می کنند.

همچنین بخوانید:  سرطان معده: سن و طول عمر، تشخیص، علائم اولیه، درمان در طب سنتی
که شامل بایکالوتامید(کاسودکس) ، فلوتامید و نیلوتامید(نیلاندرون) است.

داروی اینزالوتامید(اکس تاندی) می تواند به عنوان دارویی که سایر هورمون درمانی ها برای بلند مدت جواب ندهند استفاده گردد.

خارج کردن بیضه ها از بدن (اُرکیکتومی):
برداشتن بیضه های فرد باعث کاهش میزان تستوسترون در بدن میشود.

اثرات جانبی هورمون درمانی ممکن است شامل ؛ اختلال در نعوظ ، گرگرفتگی، از دست دادن تراکم استخوانی ، کاهش میل جنسی و افزایش وزن باشد.

جراحی جهت برداشتن پروستات
جراحی سرطان پروستات شامل برداشتن غده ی پروستات است که به آن رادیکال پروستاتکتومی نیز می گویند.

در این پروسه بخشی از بافت اطراف و تعدادی غدد لنفاوی برداشته می شود.

روش های مختلف این شیوه درمان سرطان پروستات شامل :
استفاده از یک ربات دستیار جراحی:
در این روش درمان سرطان پروستات ،ابزار مورد نیاز بر روی ربات نصب می گردند و از طریق ایجاد چندین برش جراحی آن را به داخل شکم فرد می فرستند.

جراح در این روش بر روی یک کنسول می نشیند و با استفاده از دست هایش، ابزار سوار شده بر روی ربات را کنترل و حرکت می دهد.

پروستاتکتومی به شیوه ی استفاده از ربات ممکن است جراح را در انجام حرکات بسیار ظریف با استفاده از ابزار جراحی یاری دهد هرچند که جراحی به شیوه سنتی حداقل آسیب بافتی ناشی از عمل را دارا می باشد .

ایجاد برش بر روی ناحیه تحتانی شکم:
در این شیوه جراحی برای درمان سرطان پروستات ، غده پروستات با استفاده از ایجاد برش در ناحیه ی تحتانی شکم درآورده می شود.

در مقایسه با دیگر روش های جراحی پروستات، جراحی به این شیوه خطر آسیب عصبی و عروقی کمتری دارد که این آسیب ها در رابطه با مشکلات مرتبط با کنترل مثانه و نعوظ میباشد.

ایجاد برش بین مقعد و کیسه بیضه:
جراحی از طریقه پرینه (کف لگن) شامل ایجاد برش بین مقعد و کیسه بیضه می باشد تا به پروستات دسترسی پیدا شود.

هرچند دراین روش ممکن است زمان بهبودی فرد کوتاه باشد ولی این روش باعث حذف غدد لنفاوی پیرامون پروستات نگشته و احتمال آسیب ندیدن بافت عصبی ناحیه پایین است.

پروستاتکتومی لاپاروسکوپی:
طی این فرایند جراحی، پزشک عمل را با ایجاد برش های کوچک بر روی شکم با کمک دوربین کوچکی بر روی فردپیاده می کند (لاپاروسکوپی).

این روش نیازمند مهارت فراوان جراح میباشد و خطر بالقوه ی بریده شدن ناگهانی ساختار های اطراف وجود دارد.

به همین خاطر این نوع از جراحی به طور معمول در عمل های سرطان پروستات در آمریکا انجام نمی شود.

با پزشک خود راجع به نوع عمل تان با توجه به وضعیت موجودتان صحبت کنید.

رادیکال پروستاتکتومی خطر بی اختیاری ادرار و اختلال در نعوظ را در پی دارد.

باتوجه به وضعیتی که در آن به سر می برید (نوع فرایند جراحی انتخابی، سن، وضعیت بدن و وضعیت کلی سلامتی) خطراتی را که ممکن است با آن مواجه شوید را از پزشک تان سوال کنید.

منجمد کردن بافت پروستات (کرایوسرجری)
هدف از کرایوسرجری یا کرایوابلیشن منجمد کردن بافت جهت کشتن سلول های سرطانی است.

در طول کرایوسرجری برای سرطان پروستات، سوزن های کوچک را در پروستات فرو می برند که در این فرآیند می توان از عکس های سونوگرافی به عنوان راهنما استفاده کرد.

گازی با درجه حرارت بسیار پایین در سوزنی که داخل بافت سرطانی پروستات تعبیه شده است هدایت می شود ، که سبب ایجاد یخ زدگی در اطراف بافت می گردد.

سپس گاز دیگری در سوزن دمیده می شود که باعث بازگشت دوباره گرما به بافت میگردد.

چرخه ی یخ زدن و گرم شدن مجدد، سلول های سرطانی و بعضی ازبافت های سالم اطراف را از بین می برد.

تلاش های اولیه برای استفاده از کرایوسرجری جهت درمان سرطان پروستات منجر به به بروز عوارض بالا و اثرات جانبی غیر قابل قبول گردید.

ولی باید دقت کرد که با تکنیک های جدیدتر میزان عوارض حاصله کاهش داده ، کنترل سرطان را بهبود بخشیده و تحمل فرایند را برای بیمار آسان تر کرده است.

کرایوسرجری را می توان برای افرادی که پرتو درمانی، کمکی به بهبود وضعیت شان نکرده است به کار برد.

شیمی درمانی
شیمی درمانی روشی است که با استفاده از داروها سلول های به سرعت در حال رشد را می کشند.

فرایند شیمی درمانی را می توان هم از طریق سیاهرگ روی بازوی فرد و هم به صورت قرص و یا هر دو روش انجام داد.

این روش درمان سرطان پروستات را می توان به عنوان روش درمانی برای افرادی که سرطان پروستات آن ها به نواحی مختلف بدن پخش شده است استفاده کرد.

همچنین این روش می تواند جایگزینی برای هورمون درمانی باشد که نتیجه ای از آن حاصل نشده است.

همچنین بخوانید:  شیمی درمانی : عوارض / شیمی درمانی درد دارد؟ / لیست داروها / عوارض برای اطرافیان
درمان سرطان پروستات به روش بیولوژیکال
درمان بیولوژیکال ( ایمنی درمانی) ازسلول های سیستم ایمنی فرد برای نبرد با سلول های سرطانی استفاده می کند.

یک نوعی از درمان بیولوژیکال ،سلول های T هست که برای درمان سرطان های پیشرفته و عودکننده تخصیص یافته است.

در این روش تعدادی از سلول های ایمنی شما برداشته می شود ، مهندسان ژنتیک ژن آن ها را برای مبارزه با سلول های سرطانی پروستات تغییر می دهند ، سپس آن ها را دوباره از طریق سیاهرگ به بدن تزریق می کنند.

افرادی که بدنشان به این روش پاسخ داده تا حدودی بهبودی در آن ها مشاهده شده است ، اما این روش درمان سرطان پروستات بسیار گران می باشد و نیازمند درمان های چندگانه می باشد.

درمان سرطان پروستات در طب سنتی
بیشترین علت مشکل در غده پروستات کم نوشیدن اب، نگهداری ادرار زیاد ،پوشیدن لباس زیر (شرت الوده وخیلی تنگ) ،چسبندگی مجاری ادرار عفونت مجاری است

صبح ناشتا هویج زرد (زردک)

در بین روز وعصرانه مغز خام تخمۀ کدو بخورید.

سرطان پروستات, سرطان پروستات بدخیم, سرطان پروستات خوش خیم, دلایل سرطان پروستات, خودارضایی و سرطان پروستات, علائم سرطان پروستات در جوانان, درمان سرطان پروستات, درمان سرطان پروستات در طب سنتی, درمان سرطان پروستات با داروی گیاهی, عکس پروستات, علائم پروستات
درمان سرطان پروستات در طب سنتی

به همراه غذا یک مُشت تره فرنگی و یک عدد کدو مسمّا (کدو خورشتی)با پوستش بصورت خام وسبزی اسفناج بخورید

به همراه ناهاروشام نصف قاشق چایخوری زردچوبه بخورید

یک قاشق مربّاخوری زنجفیل (زنجبیل) به همراه ناهار و شام یاهر هشت ساعت یک قاشق بخورید (توجّه: زنجفیل یک دشمن سرسخت برای انواع سرطان‌ها است از جمله ضدّ سرطان پروستات است که به مقدار زیادی سایز و اندازۀ تومور سرطانی پروستات راکاهش داده و باعث کاهش التهاب پروستات نیز می‌شود

بعداز غذا انار شیرین باپردۀ نازک روی دانه‎ها بخورید یا عصرانه یک لیوان آب انار شیرین تازه بخورید (میوۀ انار اسید اِلاژیک دارد که ضدّسرطان است)

مصرف سویا (لوبیا روغنی) پیشگیری از سرطان پروستات می‌کند(به شرط این‌که سویا در دمای ۵۰ درجه به بالای آب به مدت ۲۰ دقیقه بجوشد و پس از آبکشی استفاده شود)

گیاه سیاه‌ کینه (سیاه چورک، ترقو، سنجته، علف سودا، فلیته) ضدّ سرطان پروستات است، که برابری با آخرین داروهای ضدّ سرطان مانند تاکسول (نام تجاری TAXOL) و نام ژِنِریک آن: پاکِلی تاکسِل Paclitaxel) می‌کند

درمان سرطان پروستات با داروی گیاهی
گزنه
برای درمان تورم و التهاب پروستات باید یک قاشق مرباخوری از گزنه خشک و خرد شده را در یک فنجان آب جوش دَم و پس از ۱۵ دقیقه میل کنید؛ این دمنوش را می‌توان روزانه سه بار مصرف کرد.

سرطان پروستات, سرطان پروستات بدخیم, سرطان پروستات خوش خیم, دلایل سرطان پروستات, خودارضایی و سرطان پروستات, علائم سرطان پروستات در جوانان, درمان سرطان پروستات, درمان سرطان پروستات در طب سنتی, درمان سرطان پروستات با داروی گیاهی, عکس پروستات, علائم پروستات
درمان سرطان پروستات با داروی گیاهی

دانه‌های کدوی تخمه کاغذی (کدوی طبی)
افراد دچار بزرگی پروستات باید روزانه سه بار و هر بار بین ۱۰ تا ۱۵ عدد از دانه‌های پوست کنده کدوی تخمه کاغذی را مصرف یا روزانه سه بار و هر بار ۱۵ تا ۲۰ قطره از روغن آن را میل کنند.

شیرین بیان
مصرف روزانه سه بار، دمنوش پودر ریشه شیرین بیان جهت درمان بزرگی پروستات بسیار مفید است؛ برای این منظور افراد باید یک قاشق چای‌خوری از پودر ریشه شیرین بیان را در یک لیوان آب جوش دَم و پس از ۱۵ دقیقه آن را میل کنند؛ درصورت دسترس نبودن پودر ریشه شیرین بیان می‌توان از جوشانده ریشه‌های خرد شده آن نیز استفاده کرد.

چای سبز
برای رفع التهاب پروستات باید روزانه سه بار دمنوش چای سبز را مصرف کرد؛ برای تهیه این دمنوش اشخاص باید یک قاشق مرباخوری از چای سبز را در یک لیوان آب جوش دَم و پس از ۱۵ دقیقه آن را میل کنند.

سرکه سیب
سرکه سیب برای درمان جوش، افزایش سوخت و ساز بدن، شوره سر، آسم، اسهال، کاهش وزن، سم زدایی بدن، مشکلات شکم، گلودرد، سوء هاضمه، شب ادراری، افسردگی، فشارخون، کلسترول خون، آرتروز، دیابت، بیماری های قلبی، سرطان و مشکلات پروستات مفید است.

سرکه سیب می تواند از بزرگ شدن غده پروستات جلوگیری کرده و علائم پروستات بزرگ شده را تسکین دهد.

البته توجه داشته باشید که باید از سرکه سیب طبیعی و اصل استفاده کنید.

پودر یا روغن کتان
جهت درمان بزرگی پروستات افراد باید یک قاشق مرباخوری از پودر کتان یا یک قاشق چای‌خوری از روغن دانه‌های کتان را روزانه سه بار مصرف کنند.

شبدر قرمز
مصرف روزانه سه بار از دمنوش شبدر قرمز برای درمان تورم پروستات مفید است؛ برای این منظور افراد باید یک قاشق مرباخوری از گل‌های خشک شده شبدر قرمز را دَم و پس از ۱۵ دقیقه آن را میل کنند.

دُم‌اسب
مصرف روزانه ۲ گرم از پودر گیاه خشک شده دُم‌اسب نقش موثری در درمان التهاب پروستات دارد؛ استفاده بیشتر از این گیاه موجب افزایش فشارخون می‌شود.

مصرف میوه و سبزی
به طور کلی، مصرف بیشتر میوه‌جات و سبزیجات به دلیل خاصیت آنتی‌اکسیدان آنها توصیه می‌شوند.

هویج، چغندر، شلغم، کنگر فرنگی و انواع کلم به دلیل دارا بودن نوعی آنتی‌اکسیدان خاص می‌تواند در پیشگیری از بزرگی و سرطان پروستات موثر باشد.

مطالعات نشان داده است مردانی که مصرف دائمی کلم بروکلی یا سویا داشته‌اند کمتر دچار پروستات شده‌اند.

مصرف انواع مرکبات بویژه گریپ‌فروت، کیوی، هندوانه و گوجه‌فرنگی نیز در پیشگیری و کاهش علائم بزرگی پروستات مفید است.

مصرف کافی انواع ویتامین‌ها بویژه ویتامین E و C نیز توصیه می‌شود.

آجیل، تخمه آفتابگردان،  بادام و  جوانه گندم غنی از ویتامین E است.

 • اشتراک گذاری

 پارکینسون, پارکینسون چیست, انواع پارکینسون, درمان پارکینسون, پیشگیری از پارکینسون, پارکینسون ارثی است, علائم پارکینسون پیشرفته, طول عمر بیماران پارکینسون

پارکینسون چیست
انواع پارکینسون
درمان پارکینسون
پیشگیری از پارکینسون
پارکینسون ارثی است؟
علائم پارکینسون پیشرفته
طول عمر بیماران پارکینسون
بیماریهای شبه پارکینسون
تأثیر ورزش در کاهش پیشرفت پارکینسون
۱۴۰۳/۱/۲۲

مهری سالاری، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، لرزش دست را شایع‌ترین علامت بیماری پارکینسون برشمرد و گفت:

همیشه لرزش دست به معنای ابتلاء به پارکینسون نیست و افرادی که اخیراً دچار لرزش دست شدند بهتر است برای بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنند.

فعالیت بدنی تنها روش شناخته شده علمی است که می‌‎تواند در کنترل علائم و کاهش روند پیشرفت بیماری پارکینسون مؤثر باشد.

هفته‌ای سه روز و هر بار حداقل یک ساعت ورزش‌های هوازی نظیر پیاده روی، دومیدانی، شنا و تایچی، یوگا را انجام دهید و حداقل یک پیاده روی ساده روزانه داشته باشید.

همچنین بخوانید:

اخبار مربوط به بیماری پارکینسون
پارکینسون چیست
بیماری پارکینسون (Parkinson’s Disease) یا PD، برای اولین بار توسط دانشمند بریتانیایی دکتر جیمز پارکینسون در سال ۱۸۱۷ میلادی توصیف شد.

دکتر جیمز پارکینسون این بیماری را فلج لرزان نامید اما در اصل تمامی افراد مبتلا به بیماری پارکینسون لرزش ندارند.

بیماری پارکینسون از شایع ترین بیماری های مخرب اعصاب به شمار می رود.

پارکینسون بیماری است که سیستم حرکتی بدن را مختل می‌کند.

این بیماری زمانی اتفاق می‌افتد که برخی سلول‌های خاص در مغز دچار مشکل می‌شوند.

معمولا این سلول‌های عصبی مسئول تولید ماده‌ی شیمیایی مهمی به‌نام دوپامین هستند.

پارکینسون, پارکینسون چیست, انواع پارکینسون, درمان پارکینسون, پیشگیری از پارکینسون, پارکینسون ارثی است, علائم پارکینسون پیشرفته, طول عمر بیماران پارکینسون, بیماریهای شبه پارکینسون
پارکینسون چیست

دوپامین ماده‌ای است که با بخش کنترل‌کننده‌ی حرکات بدن در مغز مرتبط است.

سیگنال‌هایی که دوپامین به مغز می‌فرستد به ماهیچه‌ها اجازه‌ی حرکت می‌دهند.

هنگامی‌ که فرد به پارکینسون مبتلا می‌شود، این سلول‌های عصبی از کار می‌افتند و دوپامین به اندازه‌ی کافی ترشح نمی‌شود، در نتیجه فرد برای حرکت دچار مشکل می‌شود.

پارکینسون بیماری‌ای پیش‌رونده است و به مرور زمان بدتر می‌شود، اما معمولا روند این وخامت کُند است و بیش از چندین سال طول می‌کشد.

بنابراین روند درمانی مناسب می‌تواند به داشتن زندگی عادی در فرد بیمار کمک کند.

تا به حال هیچ‌کس به علل معیوب شدن سلول‌هایی که باعث بروز این بیماری می‌شوند پی نبرده است، اما محققان همچنان در حال انجام مطالعات گسترده برای یافتن پاسخ این سؤال و اثبات علل احتمالی بیماری پارکینسون از جمله بالا رفتن سن و سموم موجود در محیط زیست هستند.

انواع پارکینسون
بیماری پارکینسون انواع اکتسابی و ارثی دارد.

پارکینسون, پارکینسون چیست, انواع پارکینسون, درمان پارکینسون, پیشگیری از پارکینسون, پارکینسون ارثی است, علائم پارکینسون پیشرفته, طول عمر بیماران پارکینسون, بیماریهای شبه پارکینسون
انواع پارکینسون

عوامل متعدد محیطی مانند انواع سموم و آفات در ایجاد این بیماری نقش دارند، ولی امروزه نقش عوامل ژنتیکی فزاینده است.

درمان پارکینسون
با وجودی که تاکنون درمان مشخصی برای این بیماری پیدا نشده است، افراد مبتلا به این بیماری می‌توانند از روش‌های مختلف برای بهبود کیفیت زندگی خود استفاده کنند.

همچنین بخوانید:  آب آوردن مغز (هیدروسفالی): علت، علائم، درمان / عمل جراحی / کشیدن آب مغز
این روش‌ها شامل مصرف دارو و عمل جراحی است.

سایر روش‌های قابل استفاده در هنگام ابتلا به این بیماری شامل ایجاد تغییر در سبک زندگی و استفاده از روش‌های درمان فیزیکی و گفتاردرمانی است.

پارکینسون, پارکینسون چیست, انواع پارکینسون, درمان پارکینسون, پیشگیری از پارکینسون, پارکینسون ارثی است, علائم پارکینسون پیشرفته, طول عمر بیماران پارکینسون, بیماریهای شبه پارکینسون
درمان پارکینسون

مصرف دارو
یکی از اولین روش‌های درمان پیشنهاد شده توسط پزشک برای بیماران مبتلا به پارکینسون تجویز دارو است.

امروزه انواع مختلفی از این داروها برای بیمار استفاده می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

لوودوپا (levodopa)

سگلاین (segeline)

داروهای آنتی‌کولینرژیک (anticholigernic): این داروها پالس‌های عصبی را مسدود کرده و حرکت عضلات را کنترل می‌کنند.

روش‌های درمان جایگزین
در طول سال‌های طولانی روش‌های درمان جایگزین برای بسیاری از بیماری‌ها معرفی شده و از بین رفته‌اند.

به این ترتیب برخی از این درمان‌ها فقط برای یک مدت مشخص رواج پیدا کرده و پس از آن حذف شده‌اند.

این شرایط در حالی است که برخی درمان‌های دیگر با گذشت زمان از نظر علمی مورد تایید قرار گرفته و مقبولیت عمومی پیدا کرده‌اند.

به این ترتیب می‌توان گفت فرآیند معرفی و رواج روش‌های درمان جایگزین یک فرآیند آزمون و خطا است.

به هر حال با وجودی که اکثر درمان‌های جایگزین بی‌ضرر هستند، اما برخی از درمان‌های گیاهی ممکن است با سایر داروهای شیمیایی اختلال ایجاد کنند.

به همین خاطر لازم است قبل از استفاده این درمان‌ها با پزشک معالج در این رابطه مشورت شود.

به این ترتیب، مهم‌ترین روش‌های درمان جایگزین برای بیماری پارکینسون به شرح زیر هستند:

تمرین‌های حرکتی:
بیماری پارکینسون بر توانایی حرکتی بدن تاثیر می‌گذارد.

به هر حال تمرین‌های حرکتی می‌توانند به عضلات بدن برای حفظ قدرت و قابلیت انعطاف‌پذیری و توانایی حرکتی عضلات کمک کنند.

توجه داشته باشید انجام تمرین‌های حرکتی باعث توقف پیشرفت بیماری پارکینسون نمی‌شود، اما در عمل می‌تواند هماهنگی بین عضلات را افزایش داده و از سفت شدن عضلات جلوگیری کند.

آب درمانی:
آب درمانی به تمرین‌ها یا ورزش‌هایی اشاره دارد که به صورت کنترل شده و تحت نظارت در محیط آب و معمولاً استخر انجام می‌شود.

به این ترتیب آب درمانی شامل انجام تمرین‌های حرکتی با استفاده از روش‌های مشخص در استخر یا محیط آب است.

آب درمانی می‌تواند به افراد بیمار در ارتباط با مشکلات قلبی عروقی کمک کرده، آسیب‌های جزئی و بیماری‌های حاد همچون پارکینسون را تحت کنترل قرار دهد.

حتی بیمارانی که از وضعیت سلامت بهتر برخوردار بوده و فعالیت‌های ورزشی انجام می‌دهند، سعی می‌کنند با استفاده از این روش‌ها قدرت تحمل و پایداری عضلات خود را افزایش داده و در هنگام مواجه شدن با آسیب‌دیدگی‌ها، توان‌بخشی لازم را بر روی عضلات انجام دهند.

ماساژ:
با وجودی که ماساژ نمی‌تواند علائم بیماری را به‌طور مستقیم درمان کند، اما این روش می‌تواند به کاهش برخی از مشکلات مربوط به سفت شدن عضلات در بیماران مبتلا به پارکینسون کمک موثر نماید.

تحریک مغناطیسی مغز:
تحریک مغناطیسی مغز (TMS) یکی از روش‌هایی است که برای افراد مبتلا به بیماری پارکینسون در مواردی که علائم بیماری خفیف تا متوسط باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این درمان معمولاً به همراه سایر روش‌های درمان برای بیماری پارکینسون استفاده می‌شود.

امواج مافوق صوت:
ابتلا به بیماری پارکینسون می‌تواند باعث تشکیل ندول (گره) و سفت شدن بافت در محل‌های مختلف بدن همچون ناحیه پایین شکم یا بالای ران شود.

به این ترتیب ایجاد این شرایط می‌تواند وارد کردن سوزن را به بدن دشوار کرده و بر فرآیند جذب دارو نیز تاثیر داشته باشند.

همچنین بخوانید:  میزان اکسیژن مورد نیاز مغز اندازه ‌گیری شد
به هر حال نتایج تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد استفاده از امواج مافوق صوت می‌تواند به درمان موفقیت‌آمیز این ندول‌ها (گره‌ها) و بخش‌های سفت شده بافت کمک کند.

پیشگیری از پارکینسون
هنوز گام پیشگیرانه خاصی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری مشخص نشده ولی انتخاب های سالم در زندگی نه تنها به بهبود سلامت کلی کمک می کنند بلکه برخی از آنها تاثیرات شگرفی در جلوگیری از این اختلال عصبی دارند:

نوشیدن کافئین:
محققان اینطور ثابت کرده اند که نوشیدن حداقل یک فنجان قهوه در طول روز ممکن است خطر ابتلا به پارکینسون را کاهش دهد.

البته در مصرف قهوه نباید افراط کرد ضمن این که هیچ مدرکی دال بر این که سایر نوشیدنی های کافئین دار می توانند همین تاثیر قهوه را داشته باشند، وجود ندارد.

مصرف کمتر از ۴۰۰ میلی گرم کافئین البته بدون افزودنی های شیرین، برای پیشگیری از پارکینسون توصیه می شود.

پارکینسون, پارکینسون چیست, انواع پارکینسون, درمان پارکینسون, پیشگیری از پارکینسون, پارکینسون ارثی است, علائم پارکینسون پیشرفته, طول عمر بیماران پارکینسون, بیماریهای شبه پارکینسون
پیشگیری از پارکینسون

نوشیدن چای سبز:
علاوه بر قهوه، چای سبز نیز به پیشگیری از پارکینسون کمک می کند.

این نوع چای حاوی ترکیباتی به نام پلی فنول است، آنتی اکسیدانی که ممکن است منجر به از بین رفتن رادیکال های آزاد بدن شوند.

مصرف بیشتر فلفل:
خوردن انواع فلفل در رنگ های مختلف خطر ابتلا به پارکینسون در حال توسعه را کاهش می دهد.

البته پزشکان هنوز مطمئن نیستند که فلفل خام تاثیر بیشتری در پیشگیری از این بیماری دارد یا نوع پخته آن.

با این حال شما می توانید برای بهره مندی از مزایای فلفل، روز خود را با املت حاوی فلفل، ناهار خود را با سالاد همراه با فلفل خرد شده و شام را با یک سوپ که حاوی این سبزی باشد، شروع کرده و به پایان ببرید.

مصرف سبزیجات تازه و خام:
علاوه بر خوردن فلفل، مصرف سبزیجات تازه و خام در هر وعده غذایی خطر ابتلا به پارکینسون را کاهش می دهد.

دلیل هم این است: سطوح پایین ویتامین B و فولات منجر به افزایش خطر ابتلا به پارکینسون می شود.

شما به راحتی می توانید بهترین منابع اسید فولیک یا همان فولات را به رژیم غذایی تان اضافه کنید.

منابعی مثل: اسفناج، کاسنی فرنگی، کاهو، مارچوبه، خردل، خربزه، بامیه و کلم.

افزایش مصرف آنتی اکسیدان ها:
مصرف آنتی اکسیدان ها خطرات ناشی از استرس اکسیداتیو را در بدن کاهش می دهد که خود عامل ابتلا به پارکینسون هستند.

مصرف غذاهای حاوی آنتی اکسیدان مانند کنگر فرنگی، کلم پیچ، سیب زمینی، انواع توت، گلابی، سیب ها، انگور، تخم مرغ، عدس، لوبیا، گردو، شکلات تیره، باقلا و … برای پیشگیری از پارکینسون ضروری است.

دقت داشته باشید که مصرف بیش از حد آنتی اکسیدان ها می تواند شما را دچار مسمومیت کند.

محدود کردن مصرف آهن:
خوردن غذاهای حاوی آهن ضروری است اما زیاده روی در مصرف آن منجر به استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکالهای آزاد در بدن می شود.

این روند می تواند منجر به انحطاط سلول های مغز شود.

دقت داشته باشید که زنان بیش از ۵۱ ساله نباید بیش از ۸ میلی گرم آهن در روز دریافت کنند ضمن این که این میزان در زنان بین سنین ۱۸ تا ۵۰ سال باید ۱۸ میلی گرم در روز باشد.

همچنین بخوانید:  لرزش دست: علت و درمان در طب سنتی / علت لرزش دست در جوانی و کودکان
کاهش مصرف منگنز:
منگنز نیز مانند آهن اگر بیش از حد مصرف شود، منجر به استرس اکسیداتیو در بدن خواهد شد.

اگر مرد هستید روزانه ۱,۶ میلی گرم و اگر زن هستید ۲.۳ میلی گرم منگنز در روز دریافت کنید آنهم از طریق مصرف آجیل، حبوبات، دانه ها، چای، غلات کامل و سبزیجات برگ تیره.

پارکینسون ارثی است؟
این بیماری، ممکن است ارثی باشد ولی در تعداد کمی از افراد که زیر ۵۰ سال هستند امکان دارد ارثی باشد.

پارکینسون, پارکینسون چیست, انواع پارکینسون, درمان پارکینسون, پیشگیری از پارکینسون, پارکینسون ارثی است, علائم پارکینسون پیشرفته, طول عمر بیماران پارکینسون, بیماریهای شبه پارکینسون
پارکینسون ارثی است

رحیمدل یک متخصص مغز و اعصاب گفت: بیشترین علت شیوع پارکنیسون در افراد زیر ۳۰ سال را ارثی بودن بیماری دانست و افزود:‌

در بروز بیماری پارکنیسون عوامل زیادی دخیل است ولی تا کنون علت واحدی در این خصوص ثبت نشده است در مجموع علل محیطی و بعضی از داروهای شیمیایی ایجادکننده این بیماری هستند.

علائم پارکینسون پیشرفته
پس از چندین سال که فرد با علائمی مثل انقباض عضلات و افزایش لرزش بدن دست‌وپنجه نرم می‌کند، به‌خصوص اگر مراقب خودش نباشد ممکن است مجبور شود از ویلچر استفاده کند یا بستری شود.

افرادی که دارو مصرف می‌کنند ممکن است علائم معمول پیشرفت بیماری را تجربه نکنند اما شاید دچار دیگر علائم حرکتی شوند.

این نوسانات حرکتی، ممکن است به تغییرات دارویی نیاز داشته باشد.

پارکینسون, پارکینسون چیست, انواع پارکینسون, درمان پارکینسون, پیشگیری از پارکینسون, پارکینسون ارثی است, علائم پارکینسون پیشرفته, طول عمر بیماران پارکینسون, بیماریهای شبه پارکینسون
علائم پارکینسون پیشرفته

تغییر دارو اغلب با عدم کنترل و توجه بیمار همراه است و ممکن است روند درمان را پیچیده‌تر کند.

یکی دیگر از مشکلاتی که فرد در مرحله‌ی پیشرفته ممکن است به آن دچار شود، زوال عقل است.

فرد دچار سردرگمی شبانه و گیجی می‌شود و حافظه‌اش را از دست می‌دهد.

متأسفانه درمان‌هایی که برای این بیماری استفاده می‌شود می‌تواند به بروز این مشکلات دامن بزند.

برخی از افراد هیچ‌گاه به این مرحله نمی‌رسند.

این حالت زمانی است که داروها دیگر اثری ندارند و ناتوانی‌های جدی پیش می‌آید.

در این وضعیت، بیمار ممکن است دچار مشکلات زیر شود:

محدودشدن به تختخواب یا ویلچر

ناتوانی در مستقل زندگی‌کردن

بُروز مشکلات جدی در وضعیت قرارگیری اندام‌های بدن (مثلا خمیدگی شدید)

نیاز به کمک برای انجام وظایف روزانه

طول عمر بیماران پارکینسون
طول عمر فرد مبتلا به بیماری پارکینسون برای هر فردی متفاوت است؛ هیچ قاعده ای برای تعیین این که چگونه یک بیماری مزمن پیشرفت می‌کند، چگونه به‌طور جدی بر بدن فرد بیمار تاثیر می‌گذارد.

پارکینسون, پارکینسون چیست, انواع پارکینسون, درمان پارکینسون, پیشگیری از پارکینسون, پارکینسون ارثی است, علائم پارکینسون پیشرفته, طول عمر بیماران پارکینسون, بیماریهای شبه پارکینسون
طول عمر بیماران پارکینسون

یا اینکه آیا ممکن است عوارض جانبی بیماری، در طول درمان پیشرفت کند، وجود ندارد.

بیماری در حال حاضر نه‌تنها کشنده محسوب نمی‌شود بلکه بیماران مبتلا طول عمر تقریبا طبیعی دارند و کیفیت زندگی‌شان نیز بهبود قابل توجهی پیدا کرده است.


پارکینسونیسم
Progressive Supranuclear Palsy) PSP) یا فلج پیشرونده فوق هسته ای (یا بیماری استیل – ریچاردسون Steele – Richardson) یک بیماری شبه پارکینسون سریعا پیشرونده مغزی با علت نامشخص است.

تحلیل سلولهای عصبی در نواحی مختلف مغز باعث بروز علائم حرکتی متنوعی می شود که شامل ناپایداری در ایستادن و راه رفتن، افتادنهای مکرر، اشکال در بلع و تکلم و کندی حرکات است.

پارکینسون, پارکینسون چیست, انواع پارکینسون, درمان پارکینسون, پیشگیری از پارکینسون, پارکینسون ارثی است, علائم پارکینسون پیشرفته, طول عمر بیماران پارکینسون, بیماریهای شبه پارکینسون

یک علامت مشخصه این بیماری ناتوانی در نگاه به سمت پایین است ولی وجود این علامت برای تشخیص ضروری نیست.

علائم دیگر شامل تغییرات شخصیتی و خلقی، اختلال خواب و مشکلات ذهنی نظیر کندی تفکر و فراموشی است.

PSP در مردان شایعتر است.

علائم معمولا در سنین ۵۰ تا ۶۰ سالگی شروع می شود ولی از ۴۰ تا ۸۰ سالگی نیز گزارش شده است.

از آنجایی که در شروع ممکن است شبیه بیماری پارکینسون یا آلزایمر بروز کند، احتمال اشتباه در تشخیص وجود دارد.

 • اشتراک گذاری

“علل سرگیجه و اختلالات تعادل چیست؟”
“مشکلات گوشی که می‌توانند به سرگیجه منجر شوند”

“مراقبت‌های بهداشتی گوش برای جلوگیری از سرگیجه”

“تشخیص و درمان سرگیجه: راهکارهای مؤثر”

“چگونه با تمرینات تعادلی سرگیجه را کاهش دهیم؟”

گوش به عنوان یکی از حس‌های اصلی بدن، نقش مهمی در تعامل ما با محیط اطراف و همچنین حفظ تعادل دارد. اگرچه عملکرد گوش بسیار پیچیده است، اما ممکن است با مشکلات و اختلالاتی مواجه شود که می‌توانند به سرگیجه و اختلالات تعادلی منجر شوند. در این مقاله به بررسی ارتباط بین مشکلات گوش و سرگیجه پرداخته خواهد شد و همچنین راه‌های تشخیص و درمان این مشکلات بررسی می‌شود.

آیا مشکل گوش باعث سرگیجه می‌شود
ساختار گوش و عملکرد آن
گوش به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود: گوش بیرونی، گوش میانی و گوش درونی. گوش بیرونی شامل پینه‌اندام و مجرای صوتی است که صداها را از محیط اطراف به داخل گوش هدایت می‌کند. گوش میانی شامل طبل گوش و اسکلت استخوان‌های گوش است که امواج صوتی را به اعصاب حسی تبدیل می‌کند. گوش درونی شامل بخش‌های حسی شنوایی و تعادل است که نقش مهمی در تشخیص حرکت و تعادل بدن دارد.

مفهوم سرگیجه و علل آن
سرگیجه حالتی است که شخص به دلیل اختلال در سیستم تعادلی بدن، حس تکان خوردن یا چرخیدن دارد. این احساس می‌تواند موقتی یا مزمن باشد و در برخی از موارد نیاز به تشخیص و درمان دارد. علل سرگیجه ممکن است متنوع باشند و به عواملی مانند:

اختلالات گوش و تعادل
بیماری‌های عصبی
مشکلات قلبی
عفونت‌های گوش و حلق و بینی
مصرف برخی داروها
نیز مرتبط باشد.

ارتباط بین مشکلات گوش و سرگیجه
برخی از مشکلات گوشی می‌توانند به طور مستقیم یا غیرمستقیم منجر به سرگیجه شوند. این اختلالات می‌توانند عبارت باشند از:

آکوستیک نوروما
این یک تومور نیرواناختری در گوش میانی است که اعصاب حسی و حرکتی را مختل می‌کند و می‌تواند به سرگیجه و اختلالات تعادلی منجر شود.

بیماری منیر
این بیماری اختلالات مزمن و تکراری گوش و تعادل را ایجاد می‌کند و ممکن است با سرگیجه شدید همراه باشد.

التهاب کریستا محیطی
این التهاب در گوش درونی اتفاق می‌افتد و می‌تواند به تخلیه مایع از گوش درونی و سرگیجه منجر شود.

تشخیص و درمان مشکلات گوشی و سرگیجه
برای تشخیص مشکلات گوشی که می‌توانند به سرگیجه منجر شوند، پزشک ممکن است از روش‌های تشخیصی مانند معاینه پزشکی، آزمایش‌های تکمیلی، آزمایش‌های تعادلی و اندازه‌گیری فعالیت‌های عصبی استفاده کند. درمان این مشکلات نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد و ممکن است شامل مصرف داروها، تمرینات تعادلی و فیزیوتراپی، و در موارد خاص جراحی باشد.

پیشگیری از مشکلات گوشی و سرگیجه
به منظور پیشگیری از مشکلات گوشی که ممکن است به سرگیجه منجر شوند، می‌توان از راهکارهایی مانند رعایت بهداشت گوش، اجتناب از آسیب به گوش و سر، و تغذیه مناسب برای حفظ تعادل استفاده کرد.

آیا مشکل گوش باعث سرگیجه می‌شود
پرسش و پاسخ‌های متداول
آیا سرگیجه همیشه نشانه مشکل گوش است؟
خیر، سرگیجه می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد و مشکلات گوشی فقط یکی از علل آن باشد.

چگونه می‌توانم از مشکلات گوش پیشگیری کنم؟
رعایت بهداشت گوش و اجتناب از آسیب به گوش می‌تواند به پیشگیری از برخی از مشکلات گوشی کمک کند.

آیا سرگیجه درمان‌پذیر است؟
بله، برخی از مشکلات گوشی و سرگیجه قابل درمان هستند و با مشورت با پزشک مناسب قابل کنترل هستند.

آیا تمرینات تعادلی می‌توانند بهبودی در سرگیجه ایجاد کنند؟
بله، تمرینات تعادلی و فیزیوتراپی می‌توانند به بهبودی در موارد خاصی از سرگیجه کمک کنند.

آیا جراحی گوش درمان مناسبی برای سرگیجه است؟
جراحی گوش تنها در موارد خاصی از مشکلات گوشی و سرگیجه در نظر گرفته می‌شود و باید به توصیه پزشک عمل کنید.

نتیجه‌گیری
سرگیجه یک علامت متنوع است که می‌تواند به دلیل مشکلات مختلفی از جمله مشکلات گوشی به وجود آید. در صورت مواجهه با سرگیجه مزمن یا شدید، بهتر است تشخیص و درمان مناسب را از طریق مشورت با پزشک متخصص انجام دهید. همچنین، با رعایت بهداشت گوش و اقدامات پیشگیری مناسب، می‌توان از برخی از مشکلات گوشی و سرگیجه جلوگیری کرد.

 • اشتراک گذاری

فیبروز ابرو و نحوه انجام آن، ماندگاری، عوارض و هزینه آن ,فیبروز ابرو چیست و چه تفاوتی با میکروبلیدینگ دارد؟,فیبروز ابرو چیست؟ مزایا و مراقبت بعد از فیبروز,فیبروز ﺍبرو چیست؟ | بررسی انواع مدل هاشور ﺍبرو با فیبروز,فیبروز ابرو چیست ؟ چگونگی انجام آن ، مزایا و معایب,راهنمای کامل فیبروز ابرو | آشنایی با تکنیک‌ها، مراقبت ها,صفر تا صد روش فیبروز ابرو (مزایا، عوارض، ماندگاری و ...),همه چیز درباره فیبروز ابرو؟ فیبروز ابرو چیست؟ مزایا ,فیبروز ابرو چیست؟ بررسی مزایا و معایب فیبروز ابرو

فیبروز ابرو 2024 + فیبروز ابرو 1403 یک روش استفاده از فیبروز برای زیبایی و شکل دادن به ابروها است. این روش معمولاً توسط آرایشگران حرفه‌ای انجام می‌شود و می‌تواند به شما ابروهایی با شکل و حجم دلخواه بدهد.

 

آرایش فیبروز ابرو به معنای آرایش ابروها با استفاده از تکنیک فیبروز است. این تکنیک شامل استفاده از نخ‌های مصنوعی یا مصنوعی که به شکل نخ‌هایی شبیه به موهای ابرو در طول و پهنای مورد نظر قرار می‌گیرند، می‌شود.

 

برای انجام آرایش فیبروز ابرو، ابتدا ابروها کاملاً تمیز و خالی از آرایش و روغن می‌شوند. سپس با استفاده از یک قلم ابرو یا خط کشی ابرو، شکل و حجم مورد نظر بر روی پوست نشان داده می‌شود. سپس با استفاده از چسب خاص و نخ‌های فیبروز، نخ‌ها به صورت دقیق بر روی پوست چسبانده می‌شوند. نخ‌ها به شکل و حجم مورد نظر بر ابروها قرار می‌گیرند و باعث تغییر شکل و حجم ابروها می‌شوند.

 

فیبروز ابرو 2024 – 1403 + فیبروز ابرو چیست +مراحل انجام فیبروز،تمام نکات فیبروز
 

بعد از اتمام فرآیند فیبروز ابرو 1403 ، می‌توانید ابروها را با استفاده از قلم ابرو، رنگ ابرو یا سایه ابرو کامل کنید. در این مرحله، می‌توانید شکل و حجم ابروها را دقیق‌تر تعریف کنید و آرایشی طبیعی و زیبا برای ابروهای خود ایجاد کنید.

 

فیبروز ابرو 2024 - 1403 + فیبروز ابرو چیست +مراحل انجام فیبروز،تمام نکات فیبروز 

 

مزایای آرایش فیبروز ابرو 2024 شامل این است که به شکل و حجم دلخواه ابروها دست یابید، نیازی به استفاده از قلم ابرو یا سایه ابرو نیست و نتیجه طبیعی‌تر و دوام بیشتری دارد. همچنین، این روش به شما امکان می‌دهد تا در طول روز و در مواقعی که آرایش را پاک می‌کنید، ابروهایی با شکل و حجم مد نظر خود داشته باشید.

 

فیبروز ابرو چیست
فیبروز ابرو یک روش آرایش و زیبایی است که با استفاده از مواد مصنوعی یا مصنوعی به ابروها شکل و حجم می‌دهد. این روش معمولاً توسط صاحبان ابروهای ناقص یا کم‌جنس استفاده می‌شود که می‌خواهند ابروهای خود را پرکننده‌تر و تعریف شده‌تر نشان دهند.

 

فیبروز ابرو بر اساس اصول طراحی صحیح ابروها انجام می‌شود و به شکل و حجم دلخواه مشتری می‌پردازد. در این روش، مواد فیبروز که اغلب از نوع مواد مصنوعی مانند پلیمر ها ساخته شده‌اند، به صورت نخ‌هایی که شبیه به موهای طبیعی ابرو هستند، بر روی پوست چسبانده می‌شوند. این نخ‌ها به صورت دقیق در ابروهای طبیعی قرار می‌گیرند و باعث تغییر شکل و حجم ابروها می‌شوند.

 

فیبروز ابرو یک روش موقت است و معمولاً برای مدتی حدود چند هفته تا چند ماه قابل حفظ است. در این مدت، می‌توانید ابروهای خود را با آرایش متناسب با شکل و حجم جدید آنها طراحی کنید.

 

مزایای استفاده از فیبروز ابرو شامل این است که می‌تواند به شکل و حجم دلخواه ابروها دست یابد، نیازی به استفاده از مواد رنگی مانند قلم ابرو نیست و نتیجه طبیعی‌تر و دوام بیشتری دارد. همچنین، این روش به شما امکان می‌دهد تا در طول روز و در مواقعی که آرایش را پاک می‌کنید، ابروهایی با شکل و حجم مد نظر خود داشته باشید.

 

به علاوه، استفاده از فیبروز ابرو نیازمند مهارت و تجربه است. بنابراین، مهم است که این روش را تنها توسط متخصصین مجرب و ماهر انجام دهید تا نتیجه به دلخواهتان برسد و احتمال وقوع مشکلاتی مانند آلرژی یا آسیب به پوست را کاهش دهید.

 

فیبروز ابرو 2024 - 1403 + فیبروز ابرو چیست +مراحل انجام فیبروز،تمام نکات فیبروز 

 

مراحل فیبروز ابرو
مراحل فیبروز ابرو عموماً عبارتند از:

طراحی و شکل‌دهی: در این مرحله، با استفاده از قلم ابرو یا خط کشی ابرو، شکل و حجم مورد نظر بر روی پوست نشان داده می‌شود. می‌توانید شکل ابروها را به دلخواه تعیین کنید و طرحی دقیق از شکل و حجم مورد نظر بر روی پوست ایجاد کنید.

 

آماده‌سازی ابروها: قبل از برقراری نخ‌های فیبروز، ابروها باید به طور کامل تمیز و خشک شوند. از به کار بردن محصولات تمیزکننده مناسب برای ابروها استفاده کنید تا از روغن، آرایش و هرگونه آلودگی دیگری پاک شوند.

 

برقراری نخ‌های فیبروز: در این مرحله، با استفاده از چسب خاص و نخ‌های فیبروز، نخ‌ها به صورت دقیق بر روی پوست چسبانده می‌شوند. نخ‌ها به شکل و حجم مورد نظر بر ابروها قرار می‌گیرند و باعث تغییر شکل و حجم ابروها می‌شوند. این نخ‌ها به نحوی طراحی شده‌اند که شبیه به موهای طبیعی ابرو باشند.

 

تثبیت نخ‌ها: پس از قرار دادن نخ‌های فیبروز بر روی ابروها، آنها باید به طور محکمی تثبیت شوند تا در محل خود قرار بگیرند. این مرحله معمولاً با استفاده از ژل یا محلول تثبیت‌کننده انجام می‌شود.

 

آرایش: پس از برقراری نخ‌های فیبروز، می‌توانید ابروها را با استفاده از قلم ابرو، رنگ ابرو یا سایه ابرو کامل کنید. در این مرحله، می‌توانید شکل و حجم ابروها را دقیق‌تر تعریف کنید و آرایشی طبیعی و زیبا برای ابروهای خود ایجاد کنید.

مهم است که مراحل فیبروز ابرو توسط یک متخصص مجرب و ماهر انجام شود. همچنین، پس از انجام فیبروز ابرو، نیاز به مراقبت و نگهداری مناسب از ابروها دارید تا نتیجه به دلخواهتان برسد و ابروها در طول زمان دوام داشته باشند.

 

ماندگاری فیبروز ابرو
ماندگاری فیبروز ابرو بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله نوع مواد استفاده شده، نوع پوست، روش انجام و نگهداری صحیح.

به طور کلی، فیبروز ابرو یک روش موقت است و معمولاً برای مدتی حدود چند هفته تا چند ماه قابل حفظ است. با گذشت زمان، نخ‌های فیبروز ممکن است کمی خمیری شوند و شکل ابروها کمی تغییر کند.

 

برای افزایش ماندگاری فیبروز ابرو، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

پاکیزگی: مراقبت منظم و پاکیزگی ابروها با استفاده از محصولات تمیزکننده مناسب، به خاطر داشتن ابروهایی تمیز و خالی از روغن و آرایش، می‌تواند به ماندگاری بهتر فیبروز ابرو کمک کند.

 

استفاده از محصولات تثبیت‌کننده: استفاده از ژل یا محلول تثبیت‌کننده مخصوص فیبروز ابرو می‌تواند کمک کند تا نخ‌های فیبروز به طور محکمی در محل خود قرار بگیرند و ماندگاری بهتری داشته باشند.

 

اجتناب از تماس با آب: تماس طولانی با آب ممکن است باعث جدا شدن نخ‌های فیبروز شود. بنابراین، در صورت امکان، تماس با آب را محدود کنید و از شستشوی قوی بر روی ابروها خودداری کنید.

 

اجتناب از استفاده از محصولات روغنی: استفاده از محصولات روغنی مانند روغن‌های آرایشی و کرم‌های غنی ممکن است باعث لغزندگی نخ‌های فیبروز شود و ماندگاری را کاهش دهد. بنابراین، از استفاده از این محصولات در نزدیکی ابروها خودداری کنید.

 

اجتناب از لمس زیاد: لمس و پرداخت زیاد به ابروها ممکن است باعث جدا شدن نخ‌های فیبروز شود. سعی کنید از لمس زیاد و پرداخت بیش از حد به ابروها خودداری کنید.

 

در نهایت، مهم است که مراقبت و نگهداری مناسب از ابروها را رعایت کنید تا ماندگاری و ظاهر زیبای فیبروز ابرو حفظ شود. همچنین، بهتر است این روش را توسط یک متخصص مجرب و ماهر انجام دهید تا نتیجه به دلخواهتان برسد و احتمال وقوع مشکلاتی مانند آلرژی یا آسیب به پوست را کاهش دهید.

 

عوامل موثر در ماندگاری فیبروز ابرو
ماندگاری فیبروز ابرو بستگی به عوامل متعددی دارد. در زیر عوامل مهمی که بر ماندگاری فیبروز ابرو تأثیر می‌گذارند را بررسی خواهیم کرد:

نوع مواد استفاده شده: استفاده از مواد با کیفیت و محصولات مرغوب در فیبروز ابرو، ماندگاری آن را تأثیر مثبتی خواهد داشت. معمولاً نخ‌های فیبروز با کیفیت بالا و چسب‌های قوی تر ماندگاری بهتری دارند.

 

نوع پوست: نوع پوست شما نیز می‌تواند بر ماندگاری فیبروز ابرو تأثیر داشته باشد. پوست‌های چرب ممکن است باعث لغزندگی نخ‌های فیبروز شده و ماندگاری را کاهش دهد. در عوض، پوست‌های خشک ممکن است نخ‌ها را بهتر جذب کنند و ماندگاری را افزایش دهند.

 

روش انجام: تکنیک و روش صحیح اجرای فیبروز ابرو نیز بر ماندگاری تأثیر گذار است. انجام این روش توسط یک متخصص مجرب و ماهر می‌تواند به ماندگاری بهتر کمک کند.

 

نگهداری و مراقبت: نگهداری و مراقبت مناسب از ابروها پس از انجام فیبروز نیز بر ماندگاری آن تأثیر می‌گذارد. استفاده از محصولات تثبیت‌کننده و رعایت راهنمایی‌های متخصص برای شستشو و تمیزی ابروها، ماندگاری را بهبود می‌بخشد.

 

عوامل خارجی: عوامل خارجی مانند آب، رطوبت، حرارت، تماس طولانی با آب، استفاده از محصولات روغنی و آرایشی قوی، ممکن است بر ماندگاری فیبروز ابرو تأثیر داشته باشند. سعی کنید با اجتناب از این عوامل، ماندگاری را بهبود دهید.

 • اشتراک گذاری

اسکراب لب 2024 + اسکراب لب 1403 یک محصول آرایشی است که برای تمیز کردن و لطافت دادن به لب‌ها استفاده می‌شود.

 

این محصول از ترکیبی از مواد خوراکی و مرطوب کننده‌ها تشکیل شده است و معمولاً حاوی قطره‌های روغنی و بخشی از قهوه، قند، نمک، عسل و گیاهان طبیعی است.

 

اصل استفاده از اسکراب لب این است که با استفاده از حرکات دورانی و ملایم، به طور ملایم لایه‌های مرده و خشکی را از روی لب‌ها برداشت کند. این کار باعث تمیزی، لطافت و صافی بیشتر لب‌ها می‌شود.

 

همچنین اسکراب لب می‌تواند به لب‌ها نرمی و نرمی بیشتری بدهد و باعث آماده سازی لب برای استفاده از رژلب و براق کننده شود.

 

اسکراب لب 2024 – 1403 + آموزش انجام اسکراب لب + کاربرد، عوارض و فواید
 

استفاده از اسکراب لب 2024 بهتر است حداکثر هفته یکبار انجام شود.

 

برای استفاده از این محصول، می‌توانید مقداری از آن را روی انگشتان خود بردارید و به طور دقیق و ملایم روی لب‌ها ماساژ دهید. سپس با آب گرم و ملایم بشویید و با حرکات دستتان لب‌ها را خشک کنید.

 

اسکراب لب 2024 - 1403 + آموزش انجام اسکراب لب + کاربرد، عوارض و فواید

 

پس از استفاده از اسکراب لب 1403 می‌توانید از یک براق کننده یا لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید تا لب‌هایتان نرم و مرطوب باقی بمانند.

 

مراقبت از لب‌ها با استفاده از اسکراب لب بهتر است برای افرادی که لب‌های خشک و متشقق دارند یا قصد دارند از رژلب یا لوازم آرایشی بر روی لب استفاده کنند. با استفاده از این محصول، لب‌های شما نرم، صاف و آماده آرایش خواهند شد.

 

اسکراب لب چیست ؟
اسکراب لب یک محصول آرایشی است که برای تمیزی و انعطاف‌پذیری لب‌ها استفاده می‌شود.

 

این محصول شامل مواد معدنی و مواد آبرسان است که با حرکات ملایم ماساژ به لب‌ها می‌دهید.

 

این عمل باعث از بین بردن سلول‌های مرده و خشکی لب‌ها می‌شود و لب‌ها را نرم و صاف می‌کند.

 

همچنین اسکراب لب می‌تواند به خوبی پوست لب را آماده جذب مرطوب کننده و محافظت کننده لب‌ها کند.

 

آموزش استفاده از اسکراب لب
استفاده از اسکراب لب بسیار ساده است. در زیر چند مرحله برای استفاده صحیح از این محصول را توضیح می‌دهم:

پیش از استفاده از اسکراب لب، لب‌های خود را با آب گرم یا حتی با یک حوله مرطوب بشویید تا کثیفی ها و آلودگی های روی لب‌ها را از بین ببرید.

 

یک مقدار کوچک از اسکراب لب را برداشت کنید و آن را به آرامی و به حالت مداری روی لب‌های خود ماساژ دهید. از حرکات دایره ای و ملایم استفاده کنید و قوی نفوذ نکنید تا لب‌ها آسیب نبینند.

 

در طی ماساژ، مواد اسکراب لب بر روی لب‌ها ترکیب می‌شود و سلول‌های مرده و خشک را از بین می‌برد. می‌توانید به مدت چند دقیقه ماساژ دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 

پس از ماساژ، لب‌های خود را با آب گرم بشویید تا مواد اسکراب کاملاً از بین برود.

 

در نهایت، لب‌های خود را با یک لوسیون مرطوب کننده یا بالم مرطوب کننده ترطیب کنید تا نرم و لطیف شوند.

 

توجه داشته باشید که استفاده از اسکراب لب بیش از حد معمول ممکن است باعث تحریک و آسیب به پوست لب‌ها شود. پس از استفاده منظم از اسکراب لب، لب‌های شما نرم، صاف و زیبا خواهند شد.

 

فواید و خواص اسکراب لب چیست؟
استفاده از اسکراب لب برای پوست لب‌ها بسیار مفید است و دارای فواید و خواص زیادی است. در زیر چند مورد از این فواید را بررسی می‌کنیم:

تمیزکننده: اسکراب لب به خوبی سلول‌های مرده و آلودگی‌های روی لب‌ها را از بین می‌برد و لب‌ها را تمیز می‌کند.

 

نرم‌کننده: با حرکات ماساژ، اسکراب لب باعث ترکیب شدن مواد آن با پوست لب‌ها می‌شود و لب‌ها را نرم و لطیف می‌کند.

 

افزایش انعطاف‌پذیری: استفاده منظم از اسکراب لب باعث افزایش انعطاف‌پذیری پوست لب‌ها می‌شود و لب‌ها را از خشکی و ترک‌های ناشی از آن محافظت می‌کند.

 

افزایش جذب مرطوب کننده: با از بین بردن سلول‌های مرده، اسکراب لب به پوست لب‌ها کمک می‌کند تا مرطوب کننده‌ها و محافظت کننده‌ها بهتر جذب شوند و لب‌ها را نرم و آبدار کنند.

 

بهبود ظاهر لب‌ها: استفاده منظم از اسکراب لب باعث بهبود ظاهر لب‌ها می‌شود و آن‌ها را صاف و با درخششی طبیعی می‌کند.

 • اشتراک گذاری

تزریق فیلر بینی یک روش غیر جراحی و موثر برای بهبود ظاهر بینی است که می‌تواند به شما کمک کند تا بینی خود را به شکل دلخواه و بدون نیاز به جراحی تغییر دهید. اما یکی از مسائلی که ممکن است برای افراد مهم باشد، ماندگاری فیلر بینی است.


ماندگاری فیلر بینی معمولاً حدود ۶ ماه تا یکسال است، اما این مدت ممکن است در هر فرد متفاوت باشد به دلیل تفاوت‌های در سیستم بدنی افراد. برای افزایش ماندگاری فیلر بینی، می‌توانید توجه ویژه‌ای به مراقبت‌های پس از تزریق داشته باشید. مثلاً پس از تزریق فیلر بینی فعالیت‌های خاصی مانند ماساژ دهید و از برخی محصولات مراقبتی خاص استفاده کنید که توصیه شده است تا ماندگاری فیلر بیشتر شود. همچنین ممکن است پزشک شما نکات خاصی برای حفظ و بهبود ماندگاری فیلر بینی به شما بیاموزد.

در نهایت، اگر تمایل دارید بیشتر در مورد تزریق فیلر بینی و نکات مرتبط با ماندگاری آن اطلاعات کسب کنید، می‌توانید با متخصصان پوست و زیبایی مشورت کنید و از تجربیات و راهنمایی‌های آن‌ها بهره ببرید. به یاد داشته باشید که انتخاب پزشک ماهر و مطمئن برای انجام این روش بسیار اهمیت دارد تا به نتایج مطلوب و ماندگاری بهتر دست یابید.

 نکات آمادگی قبل از تزریق فیلر بینی چیست؟
قبل از تزریق فیلر بینی برخی نکات آمادگی بسیار مهم وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید تا بهترین نتیجه ممکن را از این روش به دست آورید. از آن‌جایی که فیلر بینی یک روش غیر تهاجمی است، اما برای حفظ سلامتی و ایمنی باید اقداماتی انجام دهید. اولین گام، جلسه مشاوره اولیه با پزشک است که در آن می‌توانید درباره انتظارات خود و مشکلات بینی خود صحبت کنید. پزشک شما ممکن است برخی توصیه‌ها و نکات مربوط به تزریق فیلر بینی ارائه کند.

یکی از نکات آمادگی مهم قبل از تزریق فیلر بینی خنثی کردن تاثیر داروها و مکمل‌هایی است که ممکن است خونریزی و کبودی را افزایش دهند. بنابراین حداقل ۳ هفته قبل از تزریق، باید مصرف داروها و مکمل‌هایی مانند آسپرین، ایبوپروفن، کندرویتین، اکیناسه، افدرا، گلوکوزامین، جینکوبیلوبا، جنسینگ، خارشیر، قرص سیر و حتی قهوه را متوقف کنید. این داروها و مکمل‌ها ممکن است خون را رقیق کنند و خونریزی را افزایش دهند که می‌تواند تاثیر منفی بر روی نتیجه تزریق داشته باشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که پیش از تزریق فیلر بینی با پزشک خود در مورد همه داروها و مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید صحبت کرده و همچنین هر گونه سوال یا ابهامی را که دارید مطرح کنید. این اقدامات آمادگی کمک می‌کند تا فرایند تزریق فیلر بینی به طور صحیح و بدون مشکل انجام شود و نتیجه مطلوب به دست آید.

 مراقبت های بعد از تزریق فیلر بینی شامل چه مواردی است؟
مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر بینی بسیار اهمیت دارد تا نتیجه بهتر و ماندگاری فیلر بهینه شود. بعد از تزریق فیلر بینی، اکثر افراد می‌توانند بلافاصله به محل کار یا فعالیت‌های روزمره خود بازگردند، اما باید در نظر داشت که از خارش و فشار بر روی ناحیه تزریق خودداری کنند. مالش یا فشار ناقص می‌تواند باعث جابه‌جایی فیلر و ایجاد نتایج نامطلوب شود، بنابراین بهتر است از این کارها پرهیز کنید و به فیلر فرصت دهید تا در محل خود تثبیت شود.

در طی ۴ تا ۷ روز اول پس از تزریق، فیلر به طور کامل تثبیت می‌شود و نتایج قابل مشاهده خواهند بود. در این بازه زمانی، برجستگی‌ها و برآمدگی‌های ناهماهنگ روی بینی صاف خواهند شد و شما می‌توانید تغییرات مثبت را در ظاهر بینی خود مشاهده کنید. پزشکان معمولا توصیه می‌کنند که در این مدت از تزریق، مقدار زیادی آب بنوشید تا فیلر بهتر با پوست سازگار شود و ماندگاری آن افزایش یابد.

بنابراین، پس از تزریق فیلر بینی به مراقبت‌های لازم پس از عمل و توصیه‌های پزشک را دنبال کنید. از ماساژ یا فشار بر روی ناحیه تزریق خودداری کنید، آب زیاد بنوشید و به بدن خود استراحت کافی بدهید. این اقدامات کمک می‌کند تا به نتایج بهتر و ماندگاری بیشتر از تزریق فیلر بینی دست یابید.

 مراقبت های بعد از تزریق فیلر بینی

 بهترین برند برای تزریق فیلر بینی که ماندگاری بیشتری دارد؟
در بازار فیلرهای بینی، انواع مختلفی از فیلرها بر پایه اسید هیالورونیک وجود دارند که از آن‌ها برای اصلاح نواقص ظاهری بینی، جوانسازی پوست و حجم دهی به مناطق مختلف صورت استفاده می‌شود. اما برای انتخاب بهترین برند فیلر بینی که ماندگاری بیشتری داشته باشد، باید به مواردی مانند تاییدیه سازمان FDA، ساختار فیلر، خصوصیات فنی و عملکرد آن توجه کرد.

از جمله بهترین برندهای فیلر بینی می‌توان به فیلر آلیاکسین، فیلر سیفا، فیلر ژوویدرم، فیلر رووفیل، فیلر بلوترو، فیلر پرفکتا، فیلر پلوریال و فیلر نورامیس اشاره کرد. این برندها از اسید هیالورونیک ساخته شده و از خصوصیات منحصر به فردی برخوردارند که از جمله انعطاف پذیری بالا، توانایی پخش عالی، شکل دهی بی نظیر، انعطاف پذیری، تاثیر ماندگار و کیفیت بالای محصولات آن‌ها است.

برای مثال، فیلر آلیاکسین به خاصیت انعطاف پذیری بالا، توانایی پخش عالی و شکل دهی بی نظیری شناخته می‌شود. همچنین فیلر ژوویدرم یکی از معروف ترین برندهای فیلر در جهان است و برای اصلاح شکل بینی، افزایش حجم لب ها، کاهش چین و چروک‌ های اطراف لب و بینی، افزایش حجم گونه و کانتورینگ صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین برای انتخاب بهترین برند فیلر بینی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و از مزایا و معایب هر برند و محصول آگاه شوید تا تصمیم بهتری برای خرید و استفاده از فیلر بینی خودتان بگیرید.

 آیا تزریق فیلر بینی عوارض دارد؟
تزریق فیلر بینی از عملیات زیبایی غیر جراحی است که عموماً عوارض کمتری نسبت به عمل جراحی بینی دارد. عوارض فیلر بینی بسیار کمتر و کمتر جدی هستند و از این لحاظ امکان مقایسه با عوارض جراحی بینی وجود ندارد. پس از تزریق فیلر بینی، ممکن است یک تورم بسیار خفیف در ناحیه تزریق شود یا مقدار کمی کبودی و قرمزی در بینی مشاهده شود. این عوارض معمولاً به صورت موقتی و خیلی کمتر از ۱ تا ۲ روز هستند و به طور طبیعی بهبود می‌یابند. اگرچه عوارض فیلر بینی کمتر و کمتر جدی هستند، اما همواره مهم است که از یک پزشک متخصص و ماهر برای انجام این روش استفاده کنید. پزشک با تجربه می‌تواند به شما راهنمایی لازم در مورد نحوه انتخاب فیلر مناسب، تزریق بهینه و مراقبت‌های پس از عمل دهد تا احتمال وقوع عوارض را کاهش دهد و نتیجه مطلوب را برای شما فراهم کند.

به عنوان یک روش غیر جراحی، تزریق فیلر بینی معمولاً به عنوان یک راه کار ایمن و موثر برای اصلاح نواقص ظاهری بینی و بهبود ظاهر صورت استفاده می‌شود. با رعایت راهنمایی‌های پزشک و مراقبت‌های لازم پس از تزریق، احتمال وقوع عوارض کمتر خواهد بود و شما می‌توانید از نتایج مطلوب و زیبایی بیشتری برخوردار شوید.

 • اشتراک گذاری

برای درمان آبله مرغان چی بخوریم؟
برای آبله مرغان چی بخوریم ؟ یکی از سوالات متداولی است که برای بسیاری از خانواده هایی که درگیر این بیماری عفونی هستند پیش می آید. آبله مرغان یک بیماری عفونی است که معمولا در فصل بهار اتفاق می افتد. فرد مبتلا به آبله مرغان بایستی قرنطینه باشد زیرا این بیماری مسری است و ممکن است افراد دیگر را مبتلا نماید. معمولا این بیماری کودکان زیر ده سال را درگیر می نماید ولیکن در افراد بزرگسال نیز به ندرت ابتلا به این بیماری دیده می شود. بیمار در زمان 10 الی 15 روزه ابتلا به این بیماری نیاز به مراقبت و استراحت دارد. خوردن غذاها با طبع سرد نیز در روند بهبود این بیماری بسیار موثر است.
برای آبله مرغان چی بخوریم؟
برای تسریع در روند درمان آبله مرغان در درجه اول مراقب باشید تا بیمار دچار کم آبی نشود. در گروه میوه ها خوردن هندوانه و میوه هایی که در دسته طبع سرد قرار دارند بسیار مفید می باشد. هندوانه علاوه بر آنکه طبع سرد دارد و برای یهبود آبله مرغان مفید است به شستشوی مجاری ادراری می پردازد و با خروج سریع سموم از بدن در کاهش تب نیز موثر است.

به طور کلی مصرف غذا، میوه و گیاهانی که در طب سنتی با طبع سرد معرفی شده اند؛ برای بهبود آبله مرغان بسیار توصیه شده است. خوشبختانه آبله مرغان از بیماری هایی نیست که بر اشتهای بیمار تاثیر منفی بگذارد. بنابراین بیمار می تواند از خوراکی هایی با طبیعت سرد بدون محدودیت استفاده نماید.

نوشیدن دمنوش و عرق کاسنی، شاتره و آب خرفه همره با سکنجبین و همچنین تخم شربتی و خاک شیر از جانب متخصصین طب سنتی سفارش شده است. انواع سوپ ها و آش هایی که در مواد اولیه آنها از سبزیجات با طبیعت سرد استفاده می شود نیز مفید هستند. می توان به وفور از آب لیمو ترش برای مزه دار کردن سوپ و آش استفاده نمود. لیمو ترش نیز طبع سرد دارد و سرشار از ویتامین C می باشد.

بهتر است در زمان ابتلا به آبله مرغان از دستور غذایی خاص و سالم برای بیمار استفاده نمایید. زیرا گنجاندن مواد غذایی مقوی سیستم ایمنی بیمار را افزایش می دهد. استفاده از یک رژیم غذایی مقوی و مایعات زیاد به میزان قابل توجهی روند بهبود آبله مرغان را تسریع می بخشد و همچنین در کاهش عوارض آن بسیار موثر است.

 • اشتراک گذاری

خطوط خنده اطراف دهان یکی از علائم زودرس پیری پوست است که بسیاری از افراد به دنبال راه‌ هایی برای کاهش آن‌ ها هستند. فیلرها به عنوان یکی از روش‌ های موثر برای ترمیم و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می‌ گیرند اما با عدم رعایت برخی نکات ممکن است عوارضی ناخوشایند شامل حالتان شود. در این مقاله، به بررسی عوارض فیلر خط خنده و راه‌ های جلوگیری از آن می‌ پردازیم تا شما را با این موضوع آشنا کنیم.

عوارض تزریق فیلر خط خنده شامل چه مواردی است؟

عوارض تزریق فیلر خط خنده شامل چه مواردی است؟
فیلرها از موادی ساخته می‌ شوند که به طور طبیعی در بدن وجود دارند، بنابراین تزریق و استفاده از آنها به عنوان یک روش کم‌ عوارض محسوب می‌شود؛ بیشتر عوارضی که در استفاده از فیلرها مشاهده می‌شود ناشی از تزریق به شیوه نادرست است؛ بنابراین، مراجعه به یک پزشک زبردست و کاربلد بسیار حائز اهمیت می باشد.

عوارض تزریق فیلر خط خنده می‌ تواند شامل لخته شدن خون، کبودی، درد، ورم، آبسه، خارش، خون‌ریزی، سوزش در محل تزریق و حتی آکنه‌های پوستی باشد که این علائم معمولا تا چند روز پس از تزریق احساس می‌ شوند و بعد از مدت کوتاهی بهبود می‌ یابند.

گلوله شدن فیلر و یا عفونت در ناحیه تزریق جزو عوارضی هستند که حتما باید بررسی شوند. برخی از عوارض تزریق فیلر خط خنده قابل جبران هستند اما گاهی ممکن است عوارض خطرناکی مانند آسیب به عروق خونی و انسداد برخی بافت‌ ها رخ دهد که نیازمند مراقبت و درمان جدی است.

رعایت دقیق مراقبت‌ های قبل و بعد از تزریق نقش مهمی در کاهش عوارض تزریق فیلر خط خنده دارد. همچنین، انتخاب یک پزشک مجرب و استفاده از فیلر های با کیفیت و استاندارد نیز به جلوگیری از این عوارض کمک می‌ کند.

روش‌ های پیشگیری از بروز عوارض تزریق فیلر

روش‌ های پیشگیری از بروز عوارض تزریق فیلر
مراقبت‌ های پس از تزریق فیلر خط لبخند از اهمیت بسیاری برخوردار است اما متأسفانه بسیاری از افراد به اندازه کافی اهمیتی به این موضوع نمی‌ دهند؛ این مراقبت‌ ها می‌ توانند به کاهش عوارض و نتایج نامطلوب پس از تزریق کمک کنند.

قبل از هر چیز، باید برای انجام این فرایند آماده شوید؛ این آمادگی می‌ تواند شامل آمادگی جسمانی و روانی شما باشد پس بهتر است قبل از تزریق فیلر، از استرس و نگرانی‌ های خود کاسته و با آرامش این مراحل را طی کنید.

همچنین، اگر از دارو های خاصی استفاده می‌ کنید یا قبلاً به بیماری‌ های خاصی مبتلا بوده‌ اید، حتماً با پزشک خود در ارتباط باشید و تمامی جزئیات را به او اطلاع دهید؛  این اطلاعات می‌ تواند به پزشک کمک کند تا برنامه‌ ای مناسب برای شما ترتیب دهد و خطرات مربوط به تزریق فیلر را کاهش دهد.

قبل از انجام تزریق فیلر در خط لبخند، باید به چند نکته مهم توجه کنید. این نکات شامل موارد زیر می‌ شود:

امور مربوط به دندانپزشکی: برای تزریق فیلر خط خنده، اگر نیاز به اقدامات دندانپزشکی دارید، بهتر است آن را قبل از تزریق انجام دهید.

داروهای رقیق کننده خون: قبل از تزریق، از مصرف دارو های رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید.

دخانیات: از مصرف دخانیات مانند سیگار و الکل قبل از تزریق بپرهیزید.

محصولات موضعی: قبل از تزریق، محصولات موضعی مانند کلیکولیک، رتینال، اسید آلفاهیدروکسی، ترتینوئین و موارد مشابه را استفاده نکنید.

مصرف چای سبز: قبل از اقدام برای تزریق فیلر، بهتر است از مصرف چای سبز نیز امتناع کنید.

دستکاری نکنید: بعد از تزریق، محل تزریق را دستکاری نکنید یا فشار ندهید زیرا این اقدامات می‌ توانند باعث جابجایی فیلر شوند.

فعالیت‌های شدید: تا چند روز بعد از تزریق فیلر خط خنده، از انجام فعالیت‌ های شدید بپرهیزید تا جای تزریق به خوبی بهبود یابد.

نگه‌داشتن سر به سمت بالا: سعی کنید سر خود را به سمت بالا نگه‌ دارید زیرا این موقعیت می‌ تواند به کاهش تورم کمک کند.

استفاده از مسکن: در صورت بروز درد در ناحیه تزریق، با مشورت پزشک از مسکن‌ های مناسب استفاده کنید.

کمپرس سرد: اگر دچار تورم شدید، می‌ توانید از کمپرس سرد برای کمک به کاهش تورم استفاده کنید.

اجتناب از سونا: حداقل تا یک هفته پس از تزریق، از سونا رفتن خودداری فرمایید.

دوش گرم: در این مدت، سعی کنید دوش گرم نگیرید تا از اثر مثبت تزریق فیلر بهره‌ مند شوید.

محافظت از نور خورشید: از قرار گرفتن مستقیم زیر نور خورشید جلوگیری کنید تا محل تزریق بیشتر دچار تحریک نشود.

استفاده از لوازم آرایشی: تا زمان بهبودی، از استفاده از لوازم آرایشی بر روی محل تزریق خودداری نمایید.

هیدراته نگه‌ داشتن بدن: سعی کنید همیشه بدن خود را هیدراته نگه‌ دارید تا از رطوبت کافی برخوردار باشید.

محافظت از محل تزریق: مراقب باشید که اشیاء به محل تزریق برخورد نکنند تا از جابجایی فیلر جلوگیری شود.

این مراقبت‌ها می‌ توانند به بهبودی سریع‌ تر و کاهش عوارض پس از تزریق کمک کنند.

استفاده از دارو
قبل از استفاده از دارو ها در هنگام تزریق فیلر خط لبخند، حتماً با پزشک خود مشورت کنید؛ تنها دارو هایی را مصرف کنید که توسط پزشک تجویز شده‌ اند و از استفاده از داروهای بدون تجویز پزشک پرهیز کنید. دارو های رقیق‌ کننده خون ممکن است با تزریق فیلر تداخل داشته باشند، بنابراین از مصرف آنها حداقل تا ۳ روز پس از تزریق خودداری کنید.

 اصلاح منطقه تزریق فیلر
اگر با نتایج نهایی تزریق فیلر خط لبخند خود راضی نیستید یا می‌خواهید که آن را اصلاح کنید، می‌ توانید به جراح زیبایی متخصص مراجعه کنید. برای اصلاح نقص‌ های خفیف مانند برآمدگی متوسط یا عدم تقارن جزئی، می‌ توان ناحیه تزریق شده را ماساژ داد؛ برای این کار پزشک می‌ تواند ماساژ را به شما آموزش دهد یا آن را خودش انجام دهد تا نتایج بهتری به دست آید.

 تمیز کردن محل تزریق فیلر
بعد از تزریق فیلر در خطوط لبخند، حفظ ماندگاری و ایمنی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این منظور، باید در هنگام شستشوی صورت، از آب خنک استفاده کنید و فشار زیادی به محل تزریق وارد نکنید تا فیلر دچار جابجایی نشود؛ همچنین، از حرکات مالیدن یا فشار دادن به این ناحیه خودداری کنید تا اثرات فیلر حفظ شود.

 آیا جلوگیری از عوارض فیلر خط خنده باعث افزایش ماندگاری می شود؟
جلوگیری از عوارض ناشی از فیلر خط لبخند می‌ تواند به افزایش ماندگاری آن کمک کند؛ برای این منظور، می‌ توانید پس از تزریق فیلر، ناحیه تزریق شده را لمس ننمایید تا فیلر به خوبی جذب شود؛ همچنین، استفاده از محصولات مرطوب کننده می‌ تواند به جذب بهتر فیلر کمک کند و در نتیجه، ماندگاری آن را افزایش دهد. به علاوه، از استفاده از برخی لوازم آرایشی قبل و بعد از تزریق فیلر خط لبخند خودداری کنید تا اثرات منفی بر روی ماندگاری آن را کاهش دهید.

 • اشتراک گذاری
مجوز ها
آمار سایت
 • آمار مطالب
 • تعداد مطالب : 323
 • تعداد نظرات : 0
 • آمار کاربران
 • افراد آنلاین : 9
 • اعضا آنلاین : 0
 • تعداد اعضا : 0
 • آمار بازدید
 • بازدید امروز : 920
 • بازدید دیروز : 3,120
 • آی پی امروز : 405
 • آی پی دیروز : 1505
 • گوگل امروز : 237
 • گوگل دیروز : 938
 • بازدید هفته : 22,592
 • بازدید ماه : 57,665
 • بازدید سال : 177,062
 • بازدید کلی : 177,062
 • اطلاعات شما
 • آی پی : 35.172.230.21
 • مرورگر :
 • سیستم عامل :
 • امروز : شنبه 23 تیر 1403
تبلیغات
محل تبلیغات شما
درباره سایت
دانلود فیلم, دانلود فیلم خارجی, دانلود فیلم ایرانی, دانلود سریال ایرانی, دانلود انیمیشن, دانلود رایگان فیلم
آرشیو مطالب
آخرین نظرات
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به " همه چی دی ال | دانلود و تماشای آنلاین فیلم و سریال " بوده و هر گونه کپی برداری ممنوع میباشد!
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.